Wystawy


2017


WROCŁAW
"Stories from the North Sea" – Anne Notebaert, Jeroen Heerwegh
18.10.2017 – 5.11.2017 – Dworzec Wrocław Główny, Sala Sesyjna, I piętro, ul. Piłsudskiego 105

"A Still Life" – John Moran
28.09.2017 – 18.11.2017 – galeria SiC! BWA Wrocław,  Plac gen. T. Kościuszki 9/10

"Doodles" – Maurice la Rooy – Debiut Festiwalu
18.10.2017 – 10.11.2017 – Galeria Arttrakt, ul. Ofiar Oświęcimskich 1

"Robaki" – Marcin Litwa
18.10.2017 – 28.10.2017 – Pasaż Pokoyhof, ul. św. Antoniego 2/4

"Antropocen" – Szymon Lubiński
18.10.2017 – 5.11.2017 – Galeria TYC ART, ul. Ruska 46c (brama przejściowa)

"Googler 0.2" – Michał Wawrzyniak
18.10.2017 – 5.11.2017 – Galeria Versus, ul. Jatki 11

"Krajobraz" – Marzena Krzemińska–Baluch
18.10.2017 – 5.11.2017 – Galeria Tętno, ul. Jatki 12–13

"Przeżycia wewnętrzne" – Dominika Graboś
10.10.2017 – 5.11.2017 – Galeria BB, ul. Jatki 3–6

KRAKÓW
"Stare garnki" – Sebastian Pietkiewicz
5.10.2017 – 5.11.2017 – Galeria BB, ul. Skałeczna 5, Kraków

LEGNICA
"Melange" – Monika Rubaniuk
1.12.2017 – 31.12.2017 – Galeria Sztuki w Legnicy, Plac Katedralny 1


2016

Wystawa główna Festiwalu – "Dr Jekyll and Mrs Hyde" – kurator: Anita Bialic

Kalina Bańka – Polska; Jakub Berdych Karpelis – Czechy; Æsa Björk – Islandia/Norwegia; Javier Blanco – Hiszpania;
Jana Hojstričová, Palo Macho – Słowacja; Krista Israel – Holandia; Maria Koshenkova – Rosja/Dania;
Magdalena Kucharska – Polska; Sini Majuri – Finlandia; Mihály Melcher – Węgry; John Moran – USA/Belgia;
Silvio Vigliaturo – Włochy; Janusz Walentynowicz – Dania/USA; Krzysztof Wałaszek – Polska;
Bernd Weinmayer – Niemcy/Austria; Dana Zámečníková – Czechy; Barbara Zworska-Raziuk – Polska

Wrocław – 17.10.2016 – 10.11.2016 – Dworzec Wrocław Główny – Sala Sesyjna
wtorek – piątek, niedziela – 13.00 – 19.00 / sobota – 10.00 – 19.00
Łódź – 17.11.2016 – 10.12.2016 – Miejska Galeria Sztuki – Galeria Re:Medium
Legnica  –  17.12.2016 – 29.01.2017 – Galeria Sztuki w Legnicy – Galeria RING
Jelenia Góra – 3.02.2017 – 2.04.2017 – Muzeum Karkonoskie

DEBIUT FESTIWALU – "Beginning" – Sebastian Kitzberger – kurator: Alena Štěrbová
15.10.2016 – 31.10.2016 – Galeria Arttrakt, ul. Ofiar Oświęcimskich 1

"Where is my paradise?" – Shige Fujishiro 
12.10.2016 – 12.11.2016 – Galeria SiC! – BWA Wrocław, Plac gen. T. Kościuszki 9/10

"Travellers" – Marta Gibiete
15.10.2016 – 30.10.2016 – Galeria Sztuki i Designu KAPRYSY, ul. Władysława Łokietka 10

„Transfer" – Antonina Joszczuk
17.10.2016 – 31.10.2016 – Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności – Akademia Sztuk Pięknych im. E Gepperta we Wrocławiu, ul. Traugutta 19/21

„Flamingi i inselbergi" – Stefan Sadowski – kurator: Anna Klimczak-Dobrzaniecka
15.10.2016 – 28.10.2016 – Galeria Sztuki SOCATO, Plac Solny 11

„Kilimy" – Marcin Litwa
15.10.2016 – 31.10.2016 – Pasaż Pokoyhof, ul. św. Antoniego

"INSIDE" – Magdalena Tyc-Witwicka
15.10.2016 – 10.11.2016 – Galeria TYC ART, ul. Ruska 46c (brama przejściowa)

"HOT DOG" – Stani (Stanisław Jan Borowski)
15.10.2016 – 31.10.2016 – Galeria Versus, ul. Jatki 11

„Martwa natura" – Anna Gałuszka
15.10.2016 – 10.11.2016 – Galeria Tętno, ul. Jatki 12-13

„Karty pamięci" – Małgorzata Mitka
15.10.2016 – 31.10.2016 – Galeria BB, ul. Jatki 3-6

"Travellers" – Marta Gibiete
22.11.2016 – 22.01.2017 – Galeria BB, ul. Garbarska 24


2015

Wystawa główna Festiwalu – "LOVE" – kurator: Kazimierz Pawlak; współpraca: Anita Bialic

Mustafa Ağatekin – Turcja; Elena Atrashkevich-Zlatkovic – Białoruś; Zaiga Baiža – Łotwa/Luksemburg;
Maria Bang Espersen – Dania; Dagmara Bielecka – Polska; Latchezar Boyadjiev – Bułgaria/USA; Peter Bremers – Holandia; Małgorzata Dajewska – Polska; Montserrat Duran Muntadas – Hiszpania; Marek Firek – Polska; Giuliano Gaigher – Włochy; Martin Janecký – Czechy/USA; Wojciech Olech – Polska; Balázs Sipos – Węgry; Verena Schatz – Austria;
Petr Stacho – Czechy; Emma Woffenden – Wielka Brytania

Wrocław – 12.10.2015 – 10.11.2015 – Dworzec Główny – Sala Sesyjna  
Łódź 19.11.2015 – 16.12.2015 – Miejska Galeria Sztuki – Galeria Re:Medium
Jelenia Góra – 23.01.2016 – 21.02.2016 – Muzeum Karkonoskie
Legnica – 4.03.2016 – 10.04.2016  Galeria RING

Katalog wystawy "LOVE"

DEBIUT FESTIWALU – "Between the Spaces" – Michal Lacko – kurator: Kama Wróbel
13.10.2015 – 31.10.2015 – Arttrakt, ul. Ofiar Oświęcimskich 1

„Poza ciałem" – Jana Hojstričova i Palo Macho
24.10.2015 – 31.10.2015 – Galeria SiC! BWA Wrocław, ul. Kościuszki 9/10

"SexMachine” – Witold Śliwiński
14.10.2015 – 14.11.2015 – Galeria Versus, ul. Jatki 11

„Szkło jest po to, żeby się tłukło” – Ludwik Kiczura – kurator: Kazimierz Pawlak
14.10.2015 – 31.10.2015 – Galeria BB, ul. Jatki 3 - 6

„Wiedźmy, te które wiedzą" – Dąbrówka Huk
14.10.2015 – 30.10.2015 – galeria TYC ART, ul. Ruska 46c (brama przejściowa)

„Rytuał" – Agnieszka Bar
20.10.2015 – 29.10.2015 – Galeria "Neon” – Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, ul. Traugutta 19/21


2014

Wystawa główna „Animal Planet" – kurator: Anita Bialic

Lucian Butucariu – Rumunia; Ned Cantrell – Wielka Brytania/Dania; Sigrún i Ólöf Einarsdóttir – Islandia;
Shige Fujishiro – Japonia/Niemcy; Jesse Günther – Irlandia; Karen Lise Krabbe – Dania; Andrzej Kucharski – Polska; 
Martine Luttringer – Francja; Martin Muranica – Słowacja; Inge Panneels – Belgia/Wielka Brytania; Wojciech Peszko – Polska;
Mare Saare – Estonia; Janine Claudia Schimkat – Holandia; Stanisław Sobota – Polska; Ivana Šrámková – Czechy;
Margit M. Tóth – Węgry; Małgorzata ET BER Warlikowska – Polska

Wrocław – Dworzec Główny – Sala Sesyjna – 13.10.2014 – 31.10.2014
Łódź – Miejska Galeria Sztuki – Galeria Re:Medium – 15.11.2014 – 13.12.2014
Legnica  –  Galeria Sztuki w Legnicy – 2.01.2015 – 27.01.2015
Jelenia Góra – Muzeum Karkonoskie – 31.01.2015 – 29.03.2015

Katalog wystawy "Animal Planet"

DEBIUT FESTIWALU – „stíl(ə)lάɪf" – Masami Hirohata – kurator: Kama Wróbel
14.10.2014 – 28.10.2014 – Galeria R46, ul. Ruska 46c/6

„Kilka autoportretów emocjonalnych" – Beata Stankiewicz-Szczerbik – kurator: Barbara Banaś
8.10.2014 – 31.10.2014 – Muzeum Narodowe, ul. Powstańców Warszawy 5

„Wyroby szklane" – Jerzy Chodurski
9.10.2014 – 18.10.2014 – Galeria Socato/Galeria na Solnym, Plac Solny 11

„Casual Reminder" – Jens Gussek
9.10.2014 – 29.10.2014 – Galeria Szkła i Ceramiki BWA Wrocław, Plac gen. T. Kościuszki 9/10

„Robótki ręczne na własny użytek" – Beata Damian-Speruda
14.10.2014 – 24.10.2014 – hol główny Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, ul. Traugutta 19/21

„Design by Pejga" – Magdalena Pejga
14.10.2014 – 19.10.2014 – Galeria M Odwach, ul. Świdnicka 38 A

„Alea iacta est" – Igor Wójcik
15.10.2014 – 31.10.2014 – galeria sztuki aktualnej, ul. Jatki 12 – 13

„Bestiarium" – Renata Pawlik-Kiebdój
16.10.2014 – 29.11.2014 – Galeria Versus, ul. Św. Mikołaja 54/55

2013

Wystawa główna „UFO Unikat–Forma–Obiekt" – kurator: Anita Bialic

Pilar Aldana–Mendez – Hiszpania; Ed van Dijk – Holandia/Francja; Aleksander Fokin – Rosja; György Gáspár – Węgry;
Marta Gibiete – Łotwa; Jens Gussek – Niemcy; Ekrem Kula – Turcja; Peter Layton – Wielka Brytania;
Agnieszka Leśniak–Banasiak – Polska; Eva Moosbrugger – Austria; Magdalena Pejga – Polska;
Beata Stankiewicz–Szczerbik – Polska; Jiří Šuhájek – Czechy; Vesa Varrela – Finlandia; Milan Vobruba – Czechy/Szwecja;
Maciej Zaborski – Polska

Wrocław – Dworzec Główny – 15.10.2013 – 31.10.2013
Jelenia Góra – Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze – 23.01.2014 – 23.02.2014
Legnica – Galeria Sztuki w Legnicy – 6.03.2014 – 06.04.2014

DEBIUT FESTIWALU  „Balance" – Paulius Rainys – kurator: Kama Wróbel
14.10.2013 – 31.10.2013 – Galeria na Solnym, Plac Solny 11

„Rozgrywka ostateczna” – Anna Klimczak-Dobrzaniecka
14.10.2013 – 10.11.2013 – Galeria BB, ul. Jatki 3-6

„X-files" – Kalina Bańka, Pati Dubiel
16.10.2013 – 10.11.2013 – Galeria Versus, ul. Św. Mikołaja 54/55

„Szklany ślad" – prof. Henryk Wilkowski
17.10.2013 – 31.10.2013 – Galeria „Za szkłem”, Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta , Plac Polski 3/4

2012

Wystawa główna „Fun, Joke, Surprise"  – kurator: Anita Bialic

Andriy Bokotey – Ukraina; Péter Borkovics – Węgry; Paweł Borowski – Polska; Beata Damian-Speruda – Polska;
Lachezar Dochev – Bułgaria; Pati Dubiel – Polska; Matt Durran – Wielka Brytania; Alexandru Ghildus – Rumunia;
Patrik Illo – Słowacja; František Janák – Czechy; Vladimir Klein – Czechy; Remigijus Kriukas – Litwa;
Nicolas Morin – Francja; Indrė Stulgaitė–Kriukienė – Litwa; Kazushi Nakada – Finlandia

Wrocław – Dworzec Wrocław Główny – 16.10.2012 – 10.11.2012
Kraków – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych – 19.11.2012 – 31.12.2012
Krosno – Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie – 10.01.2013 – 26.03.2013

Katalog wystawy "Fun, Joke, Suprise"

DEBIUT FESTIWALU – Kamila Mróz
17.10.2012 – 10.11.2012 – Galeria BB, ul. Jatki 3-6, Wrocław

„Trzy” – prof. Kazimierz Pawlak
16.10.2012 – 17.11 2012 – Galeria Szkła i Ceramiki BWA, pl. Kościuszki 9/10, Wrocław

„Dokumenty” – prof. Kazimierz Pawlak
Muzeum Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, ul. Traugutta 19/21, Wrocław